آیا میدانستید : آیا می دانید که راسته بازار از کلیه طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی حمایت می کند؟

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


کسب و کار خرد و خانگی حلقه مفقوده اقتصاد

امروز با مقاله کسب و کار خرد و خانگی حلقه مفقوده اقتصاد در خدمت شما هستیم.

همانطور که می دانید امروزه کسب و کار های خانگی از بخش های حیاتی و ضروری فعالیت های اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب می شوند. ایجاد کسب وکار خانگی از نظر شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، رفع محدودیت ها ، رفع بیکاری جوانان و غیره موجب تنوع و دگرگونی زیادی در عرصه اجتماعی و اقتصادی هر کشور می شود. از آنجایی که راه اندازی آن با هزینه های حداقلی انجام می گردد این مشاغل انعطاف پذیری بسیاری بالایی دارند.
در تمامی دنیا خصوصا در کشورهای توسعه یافته از ویژگی های فوق الذکر در راستای هم افزایی با صنایع بزرگ استفاده و اغلب نیز به موفقیت های بزرگی رسیده اند به طوری که امروزه پدیده "تولید بدون کارخانه" مسئله ی ناشناخته ای نیست . نوع نگاه کشورهای توسعه یافته بدین صورت است که تک تک واحدهای کوچک مانند واگن های یک قطار به لوکوموتیو صنایع بزرگ متصل شده اند که اولا سبب کاهش هزینه و رقابت پذیری و ثانیا سبب ایجاد اشتغال پایدار خانگی می گردند .
در کشورایران این نوع تولیدات با مشکلات عمده ای نظیر بروکراسی های شدید اداری ، قیمت تمام شده بالا ، عدم کیفت در بسته بندی، همه و همه سبب گردیده که متاسفانه اینگونه تولیدات از عمر کوتاهی برخوردار باشند . در حالی که تک تک این عوامل را می توان به صورت مناسب مدیریت نمود.
اگر برای تولیدات خرد وخانگی یک سرخوشه تولیدی جهت ارائه یک استاندارد مناسب که منتج از بازار باشد ایجاد گردد و تولیدات مطابق آن استاندارد انجام پذیرد، در این صورت جمع آوری آن امکان پذیر است و حتی تهیه نهاده تولیدی آن نیز با قیمت تمام شده بسیار کمتر قابل تهیه خواهد بود و نتیجه قیمت نهایی کالا نیز کاملا قابل رقابت در بازار می گردد . ازطرف دیگر وقتی برای هر منطقه تولید سرخوشه ایجاد شد با جمع آوری تولید و حجیم نمودن آن تولیدات ، بسته بندی نمودن آن نیز توجیه اقتصادی پیدا می نماید و برای آن تولید نیز می توان به راحتی بازاریابی و فروش و حتی صادرات انجام داد .تجربه ای که در دنیا انجام گردیده و کشور ایران نیز با توجه به ویژگی های اقلیمی و منابع اولیه خام مناسبی که دارد به راحتی می توان با یک مدیریت دقیق و برنامه ریزی شده انجام پذیرد.
البته باید گفت که هم اکنون نیز این تجربه در ایران نیز انجام گردیده و نیازمند کار هم افزای بزرگی است که با عزم همگانی و روحیه جهادی می توان سبب رونق تولید و اشتغال پایدار گردد . دو مفهومی که شاید بتوان گفت که امروزه تبدیل به اصلی ترین نیاز اقتصادی کشور نیز می باشد.
از سوی دیگر در دنیایی بر مبنای دیجیتال فاصله ی مردم با کالا یک کلیک یا چند صدم ثانیه در شبکه های اجتماعی است . لذا امروزه این نکته سبب تقویت بنگاه های کوچک و خرد است نسبت به زمانی که این کارگاه ها به دلیل عدم بودجه هرگز نمی توانستند خود را به مردم کشور، استان و یا حتی شهرستان خود بخوبی  معرفی کنند.
از آنجایی که مشکل اساسی هر تولیدی نیز بازار است و با توجه به ویژگی این نوع از تولیدات به نظر می رسد این مشکل نیز مرتفع گردیده و تولیدکنندگان از یک بستر مناسب در جهت معرفی کالای خود برخوردارند ، لذا یک عزم ملی می تواند در جهت حمایت از این کارگاه ها و حمایت از تولیدات داخلی با کاهش بروکراسی و آموزش دقیق این تولیدکنندگان در امر بازاریابی و فروش در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ، به این امر مقدس جامع عمل پوشاند و کار را از حالت شعار تبدیل به عمل نمود.
متخصصین حوزه کسب و کار در شرکت یاس نوین پارسه با مدنظر گفتن کلیه شرایط بالا اقدام به ایجاد بسترهای مختلف در جهت کمک به کسب و کارهای خرد و خانگی قدم های بزرگی برداشته اند و در این مسیر در طول دو سال اخیر با ایجاد یک سامانه جامع (سامانه راسته بازار) در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی سعی بر عملی کردن حمایت های خود از این کسب و کارها داشته اند. همچنین سایر خدمات شرکت نظیر مشارکت در سرمایه گذاری، برندسازی، طراحی گرافیک، بسته بندی و کمک به بازاریابی و فروش حلقه های مفقود این کسب و کارها ، منجر به جلوگیری از تعطیلی کسب و کارها می گردد.
این شرکت در حال حاضر بیش از 600 محتوای چند رسانه ای تولید کرده است و در اکثر شبکه های اجتماعی از جمله ایتا، تلگرام، اینستاگرام و ... بصورت گسترده فعالت دارد.
شرکت یاس نوین پارسه در نظر دارد تا با تولید محتوای آموزشی و حمایتی بیشتری در سال 1400، به کسب و کارهای بیشتری درحوزه آموزشی کمک کرده باشد.
مشخصات

عنوان توضیحات
موضوع علمی

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!