آیا میدانستید : آیا می‌دانید که حجم فروش اینترنتی دنیا در طول یک دهه اخیر بیش از 3 برابر شده است.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


کارآفرینی بهتر است یا کارمندی ؟

در کشور ایران خصوصا در بافت افراد سنتی اکثر خانواده ها علاقمند می باشند که فرزندانشان جذب کار دولتی شوند و زندگی کارمندی نمایند. حال که لزوم زندگی کارمندی همواره همراه با موفقیت نیست و در بسیاری از کارهای کارمندی به دلیل یکنواختی در فعالیت متاسفانه اکثرا در شرکت های دولتی دچار رخوت و یکنواختی می گردند. از طرف دیگر در شرایط غیر ثابت به لحاظ اقتصادی نیز کارآفرینی کار بسیار مشکل می باشد خصوصا اگر قواعد کار رعایت نگردد.

برای داشتن زندگی همراه با کارآفرینی درک فرصت یک اصل اساسی است. کسب و کار مبتنی بر فرصت ، نوآوری در فرآیند کار و نوآوری در محصول می تواند مزیت های کار ما را ارتقاء و احتمالا ریسک سرمایه گذاری ها را کاهش دهد.

گاها کارآفرین بودن لزوما با سرمایه ریالی همراه نیست اما اگر کارآفرینی با شکست مواجه شود یکی از مهمترین آثار آن از بین بردن زمان در دسترس می باشد و معمولاسرخوردگی و ترس از شروع کار جدید را هم به همراه خواهد داشت. کارآفرینی معمولا همراه با خلاقیت است و این مسئله آثار بسیار مهمی در مغز ایجاد می نماید و سبب خود شناسی و خوداتکایی در افراد می شود .

این افراد معمولا به لحاظ مالی مستقل ، دارای آزادی اختیار در تصمیم گیری دارای شور و انگیزه فراوان بسیار انعطاف پذیر کاملا با روابط عمومی بالا و دارای قابلیت ارتباطی مناسب هستند .

در تمام دنیا کارآفرینی جذابیت بیشتری از کارمندی دارد و در کشور ایران نیز رگه های این تحول دیده می شود . به نحوی که در دهه گذشته به صورت مداوم رتبه جهانی ما در کارآفرینی در حال بهبود می باشد.

امروزه در بین 137 کشور ، در رتبه 72 قرار داریم . لذا در روز کارمند پیشنهاد ما این است که حتی کارمندان هم به کارآفرینی فکر نمایند.

 

دکتر میرمهیار میرصالح پور

مدیرعامل شرکت فروشگاه های رنجیره ای یاس نوین پارسه
مشخصات

عنوان توضیحات
موضوع علمی

نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!