آیا میدانستید : آیا می‌دانید که در راسته بازار با انتشار امکانات بلا استفاده خود، می‌توانید یک صاحب ایده مناسب بیابید.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


تاثیر صادرات گل بر اقتصاد هلند

برای اینکه بخواهیم در مورد تاثیر صادرات گل بر روی اقتصاد کشور هلند صحبت کنیم، ابتدا نیاز است تا کمی در مورد این کشور اروپایی بدانیم. 


در قاره اروپا و در قسمت شمال غربی این قاره کشوری با 16 میلیون جمعیت وجود دارد که به آن هلند می گویند. با وجود اینکه آمستردام به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود اما بسیاری ازادارات از جمله سفارتخانه ها و وزارتخانه ها در شهر لاهه مستقر شده است. 

این کشور در پرورش و تجارت گل و گیاه، مقام اول را در جهان دارد. کشور هلند با دارا بودن بیش از 10000 هزار هکتار باغ گل بزرگترین صادر کننده گل در سرتاسر جهان محسوب میشود. در اواسط ماه May (فروردین) اوج زیبایی و رنگ آمیزی طبیعت را در باغات و مزارع لاله های هلند میتوانید تجربه کنید. 


اگر بخواهیم مهمترین محصولات کشاورزی این کشور را نام ببریم، حبوبات، سیب زمینی، چغندرقند، میوه و سبزیجات را می توانیم ذکر کنیم. بالطبع برای تجارت با هر کشوری، لازم است که صنایع مهم آن کشور را بشناسیم. پس برای تجارت با کشور هلند لازم است تا با مهم ترین صنایع این کشور که شامل صنایع کشاورزی، فلزی، ماشین سازی، تجهیزات و ماشین آلات الکترونیکی، مواد شیمیایی، ریز الکترونیک، نفت خام، مواد ساختمانی و ماهیگیری می شود نیز آشنا باشیم.


تجارت جهانی با کشور هلند
مهم ترین کالاهای تجاری که در هلند تولید شده و به دیگر کشورهای جهان صادر می‌شود شامل ماشین آلات و وسایل حمل و نقل می باشد و پس از آن مواد شیمیایی و مواد معدنی در رده دوم قرار دارند. همان طور که می دانید یکی دیگر از مهم ترین محصولات صادراتی این کشور گل می باشد؛ به طوری که این کشور سالانه ۴ میلیارد پیاز گل به دیگر کشورهای جهان صادر می کند که قسمت عمده این صادرات را گل لاله تشکیل می دهد. 

 

مهم ترین مشتریان گل این کشور، کشورهای فرانسه، آلمان، انگلستان و ژاپن با خرید سالانه ۹۰۰ میلیون تن پیاز گل می باشند. کشور هلند به عنوان دروازه اروپا شناخته شده که مهم ترین دلیل آن ساختار حمل و نقل این کشور است.
جالب است بدانید که بزرگترین درآمد هلند بر پایه انجام امور خدماتی حاصل می شود. سایر بخش هایی که در اقتصاد این کشور نقش بسزایی دارند شامل خرده فروشی، رستوران، تعمیرات و مراقبت های بهداشتی می باشد.  همچنین  لازم است بدانید هلند بزرگترین شرکت های محصولات شیمیایی را دارد. این کشور در تامین کننده گاز طبیعی در اروپا جایگاه اول را دارد و محصولات بسیاری را در بازارهای صنعتی و خانگی اروپا تأمین می کند.

 

روابط تجاری هلند با کشور ایران
پیشینه روابط بازرگانی ایران با کشور هلند را می‌توان به اوایل قرن هفدهم میلادی نسبت داد. یعنی پس از آنکه دولت ایران جزیره هرمز را از تصرف پرتغالی ها خارج کرد و بندر عباس مرکز تجارت خلیج فارس قرار گرفت، تجارت با کشور هلند برای  ایرانیان آغاز شد. پس از کشف نفت و در پی آن پیشرفت صنایع مونتاژ در کشور ایران، این کشور به یکی از مهم ترین بازارهای تجاری کشورهای جهان، از جمله کشور هلند تبدیل شد. فروش نفت مهم ترین محصول تبادلاتی بین دو کشور ایران و هلند است. همچنین در راستای مذاکرات رئیس سازمان توسعه تجارت با شرکت های هلندی، قرار شده است تا این شرکت ها زمینه ساخت و مجهز کردن مرکز پرورش گل را در ایران فراهم نمایند. جالب است بدانید که شرکت های ایرانی و هلندی به دنبال این هستند تا محصولاتی ارگانیک را در کشور ایران تولید نموده و سپس این محصولات به بازارهای هلند صادر شوند.


در ایران هم اکنون استان های بسیاری از جمله اصفهان و مازندران همکاری های گسترده ای را با شرکت های هلندی آغاز نموده اند. این همکاری ها بر مبنای مکانیزه کردن پرورش گل و گیاه به صورت گلخانه ای است. 


یکی از اهداف سامانه راسته بازار، کمک به کسب و کارهای خرد و خانگی می باشد که در زمینه پررش گل و گیاهان آپارتمانی مشغول هستند. کلیه افراد می توانند براحتی یک بازار مجازی برای معرفی, بازاریابی و فروش محصولات خود در بخش راسته های گل و گیاهان آپارتمانی در سامانه راسته بازار داشته باشند. تنها کافیست با مراجعه به سامانه راسته بازار به آدرس www.rastebazar.ir  و انتخاب منوی مد نظر, تولیدات خود در این حوزه را بارگذاری و بفروش برسانند. کارشناسان سامانه راسته بازار در تمامی مراحل آماده مشاوره و ارایه خدمت به کاربران می باشند.
نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!