آیا میدانستید : آیا میدانید که عمر مفید کسب وکارها در ایران 3 سال و در پاکستان و ترکیه 32 و 38 سال است.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


آموزش جعبه سازی جهت ورود به کسب و کار خرد و خانگی

ترویج کار و حمایت از تولیدات داخلی راهی برای از بین بردن فقر و کمک به اقتصاد خانوارها است. بسیاری از افرادی که علاقمند ورود به کسب و کار خرد و خانگی هستند ممکن است تصور کنند که برای ورود به این قبیل مشاغل دانش و یا مواد و منابع خاصی مورد نیاز است. بسیاری از مشاغل خرد و خانگی که امروزه بسیار پررونق و پردرآمد هستند تنها با استفاده از منابع ساده و در دسترس گسترش یافته‌اند و منجر به درآمدهای میلیونی برای صاحبان کسب و کار شده‌اند. مهمترین نکته در شروع کار نیازسنجی و یافتن علایق مردم است. 
امروزه جعبه‌های زیبا با طراحی متنوع در بازار و فروشگاه‌ها جهت مصارف متعدد قابل مشاهده است. بسیاری از این تولیدات بصورت وارداتی به بازارها تزریق شده‌اند درصورتی که برای ساخت و تولید آنها نیازی به تخصص و یا تجهیزات خاصی وجود ندارد و افراد با کمی آموزش و استفاده از وسایلی ارزان قیمت می‌توانند همان محصولات را با همان کیفیت و استاندارد تولید نموده و بفروش برسانند. ساخت جعبه‌های کاغذی، مقوایی، چوبی و حتی پارچه‌ای، باکس‌های مخصوص وسایل نفیس و قیمتی و همچنین استفاده از پارچه‌هایی نظیر ترمه برای بسته بندی صنایع دستی و سنتی گزینه‌هایی هستند که امروزه مورد استقبال و توجه بسیاری از علاقمندان به صنایع دستی قرار می گیرند.
بنا به شرایط و سبک زندگی فعلی بسیاری از نقل و انتقالات بصورت پست و یا پیک‌های درون شهری صورت می‌گیرد. بسیاری از محصولات و صنایع چه در قالب کسب و کار خرد و خانگی و چه بصورت صنایع کارخانه‌ای، وسایل تزئینی، هدایا، پوشاک و... برای جابجایی و یا ارسال به سایر مناطق نیازمند بسته بندی مناسب و زیبا هستند. که می‌توان با اختصاص دادن بخشی از این قبیل تولیدات به مشاغل خرد و خانگی موجبات ایجاد اشتغال و همچنین تأمین نیاز سایر مراکز فروش در داخل کشور را فراهم آورد. ساخت انواع جعبه‌‌ها در ابعاد متفاوت و با مصارف گوناگون بصورتی است که می‌توان باکمترین ضایعات و دور ریز مواد تولیداتی جذاب و متنوع داشت و مخاطبین بی‌شماری را جذب نمود. مواد اولیه مورد استفاده در این کسب و کار کاملاً سازگار با محیط زیست بوده و هیچ نوع آلودگی را برای طبیعت نخواهند داشت.
ازجمله مراکزی که می‌توانند مخاطب سازندگان جعبه و باکس‌های مختلف باشند می‌توان به فروشگاه لوازم تزئینی و لوکس، فروشگاه لباس، رستوران‌ها و کترینگ تهیه غذا، شیرینی فروشی‌ها، گلفروشی‌ها، فروشگاه جواهر و زیورآلات و بسیاری از تولیدی‌ها و مراکزی که بصورت حضوری و یا آنلاین محصولات خود را به فروش می‌رسانند باشد. انواع جعبه و باکس‌ها و پک ها در جنس‌ها و سبک‌های متفاوت می‌تواند مصارف مختلفی همچون جعبه شکلات، جعبه خشکبار، چای و دمنوش، جعبه ظروف، آجیل، جعبه ساعت و انواع هدایا، جواهر و... داشته باشد.
تولید کنندگان جعبه های تزئینی‌ نیز می‌توانند با ارائه محصولات خود در سامانه های فروش آنلاین نظیر سامانه راسته بازار نیازهای تولید کنندگان را برآورد نموده و پس از مذاکره و عقد قرارداد نیاز آنها را تأمین نمایند و یا محصولات خود را معرفی و بنا بر ویژگی‌های خاص جعبه های تولید شده، مخاطبین و مشتریان مخصوص خود را جذب کنند. به این ترتیب می‌توان بنا بر تقاضاهای موجود، نحوه تولید و سبک طراحی را مشخص نموده و مواد و لوازم مورد نیاز را تهیه کرد. به طور مثال ممکن است برخی مشاغل خرد و خانگی در زمینه پخت شیرینی خانگی و یا غذای محلی فعالیت داشته باشند و برای ارسال محصولات خود نیاز به باکس و جعبه هایی مقاوم و درعین حال شکیل و زیبا داشته باشند. شما با ارائه نمونه کارها توانمندی خود در زمینه تولید جعبه‌های مورد نیاز را به آنها اعلام می‌کنید و این زمینه ای جهت همکاری دو کسب و کار برای بهبود عملکرد یکدیگر خواهد بود.
استفاده از آموزش‌های موجود در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی، همچنین بازاریابی‌های گسترده بصورت آنلاین و یا حضوری می‌تواند گزینه‌های مناسبی جهت دریافت آموزش‌های لازم و همینطور بازاریابی و نیازسنجی باشد. 


 


نیک سازه پارس
1399/02/16 | 19:50

کلمات کلیدی :

جعبه سازی


نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!