آیا میدانستید : آیا می‌دانید که با استفاده از راسته بازار علاوه بر آموزش، می‌توانید به تکمیل زنجیره تولید خود و بازاریابی و فروش دست یابید.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


آموزش بسته بندی مناسب و ارزان در کسب و کار خانگی

شروع یک کسب و کار خانگی بسیار ساده است. استفاده از مواد در دسترس و همچنین تجربیات و خلاقیت فردی مقدمه ای برای ورود به کسب و کار خرد و خانگی خواهد بود. اما تداوم این کسب و کار و بدست آوردن سود از این نوع فعالیت اقتصادی ملزم به رعایت یکسری اصول و نکات است که ما در سامانه راسته بازار بصورت تخصصی به آن خواهیم پرداخت.
تولید مربا، ترشیجات، خشکبار، برگه میوه، تهیه انواع سبزیجات آماده، طبخ غذا، دوخت سجاده، انواع بافتنی، تابلو فرش، معرق کاری و قلم و کاری و... هرکدام نیازمند بسته بندی مخصوص به خود هستند. برخی از این بسته‌بندی‌ها را می‌توان با کمترین هزینه ممکن تهیه کرد.

1-    انتخاب بسته بندی مناسب

تناسب طرح انتخابی با نوع محصول یکی از مواردی است که می‌تواند در ایجاد جذابیت بصری بسته بندی نقش مهمی را ایفا کند. استفاده از طرح‌های ساده و رنگهای متناسب با محصولات تولید شده که معرف محصول خریداری شده باشند اهمیت دارد. 

2-    انتخاب جنس بسته بندی

کسب و کارهای خرد و خانگی از تنوع بی‌شماری برخوردارند. محصولات غذایی، غذاهای آماده و نیمه آماده تا صنایع نساجی همچون قالیچه، ترمه، لباسهای محلی و... همگی با درجه حساسیت‌های متفاوت نیازمند انتخاب بسته بندی مناسب خود هستند. انتخاب بهترین نوع بسته‌بندی با کمترین میزان هزینه، باعث کسب بیشترین سود از تولید می‌گردد.

3-    محاسبه سود حاصل از بسته بندی

برای داشتن کسب و کاری موفق لازم است که تمامی هزینه‌ها پیش‌بینی و بررسی شود. سنجیدن شرایط، فرصت‌ها و همچنین تهدیدهایی که از آغاز تا پایان پروژه پیش روی شما قرار می گیرد و انتخاب بهترین گزینه در این میان، سودآوری کسب و کار شما را تضمین خواهد کرد. اینکه شما بدانید سرمایه لازم برای خرید منابع اولیه چه میزان خواهد بود. برای تهیه بسته‌بندی، حمل و نقل و بازاریابی و تبلیغات محصول چه میزان هزینه لازم است و اینکه بتوانید سود حاصل را پیش بینی و محاسبه کنید، امکان موفقیت در کسب و کارتان را تضمین خواهد کرد. 

4-    انتخاب مکان مناسب برای تهیه مواد اولیه بسته بندی

بهترین گزینه برای تهیه ظروف و کیسه پلاستیکی، کاغذی و سلولزی، ظروف فلزی و... یافتن فروشگاههای کلی فروشی است. خرید عمده این قبیل محصولات با قیمت کمتر باعث صرف هزینه کمتر برای تهیه مواد اولیه می‌شود. معمولا در هر شهری چنین مراکزی یافت می‌شود. خرید مواد اولیه بسته بندی با کمترین هزینه یکی از راههای کسب سود بیشتر از  مشاغل خرد و خانگی است. 
در ادامه می توان با توضیح مراحل بسته بندی خشکبار را بصورت نمونه ذکر کرد.

راسته خشکبار

بسته بندی خشگبار در منزل

برای بسته بندی خشکبار ابتدا لازم است که ماده مورد نظر به دقت بررسی شود. به دلیل دانه ریز بودن این محصول، شرایط و نگهداری و مشکلات در جریان حمل و نقل و استفاده از آن پیش از انتخاب نوع بسته بندی مورد توجه قرار گرفته و از روش‌های مختلف برای داشتن بهترین بسته بندی یاری گرفت. به این صورت امکان هدررفت حبوبات را به صفر رساند. 
پیش از آغاز به کار بسته بندی لازم است که نوع و جنس بسته بندی خود را مشخص کنید. می‌توانید طرح و لوگوی مخصوص خود را همراه با اطلاعات مربوط به محصول، چاپ کرده و برروی بسته بندی درج کنید. خرید پلاستیک از عمده‌ فروش‌ها با قیمت کمتر می‌تواند گزینه مناسبی برای داشتن بیشترین سود از بسته بندی باشد.
بسته بندی خشکبار در وزنهای مختلف و برای مصارف گوناگون خواهد بود. به همین دلیل ابتدا لازم است که یک ترازو تهیه کنید. پس از درجه بندی حبوبات به لحاظ کیفیت و پاک کردن آنها از هرنوع مواد زائد، حبوبات را در وزنهای مختلف و استاندارد، بسته بندی می‌کنید.
یکی از لوازم مورد نیاز برای داشتن بسته بندی مناسب و با کیفیت تهیه دستگاه دوخت ریلی است. این قسمت ممکن است پرهزینه ترین بخش در کسب و کار شما باشد اما، با بررسی بازار فروش و احتساب درصد علاقمندان به خرید محصولاتی با بسته‌بندی مستحکم‌تر به این نتیجه می‌رسید که رضایت مشتریان ارزش صرف هزینه بیشتر را خواهد داشت. سایر هزینه‌های جاری در این نوع از کسب و کار را می‌توان در سرمایه اولیه جهت بازاریابی، هزینه ثبت برند و طراحی لیبل، تهیه مواد اولیه، هزینه حمل و نقل محاسبه کرد.


نیک سازه پارس
1399/01/30 | 20:16


نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!