آیا میدانستید : آیا میدانید که خدمات تکمیل کننده مورد نیاز شما برای تولید در بخش همیاران تولید فراهم شده است.

برترین ها

دیگر مقالات

مرتبط


شرایط پست محصولات خرد و خانگی

ممکن است برخی علاقمندان به محصولات و تولیدات شما فاصله مکانی زیادی با محل سکونتتان داشته باشند. برای جذب این دست از مشتریان و فروش محصولاتتان می‌توانید از امکانات شرکت پست جمهوی اسلامی استفاده کنید. اما استفاده از خدمات پستی نیازمند داشتن شرایطی است که اطلاع از آنها خالی از لطف نیست. 
تابعیت از قوانین پستی جهت بهره مندی از خدمات و تسهیلات پستی ضروری است. مطابق با قوانین و مقررات پستی ارسال برخی مرسولات از طریق پست ممنوع است. می‌دانیم که شما قصد ارسال موارد 4-1 را ندارید لیکن برای ارسال موارد 5 و 6 باید به دنبال راه دیگری بود. ممنوعیات پستی در شش دسته قرار می‌گیرند.
1.    مواد مخدر و روان گردان، داروهای غیرمجاز؛
2.    اقلام غیراخلاقی و منافی عفت؛
3.    اقلامی که داد و ستد و یا صادر و وارد کردن آنها میان کشورها ممنوع است؛
4.    مواد منفجره و قابل اشتعال، رادیواکتیو وسایر کالاهای خطرناک؛
5.    اقلامی که می‌توانند باعث آلودگی و خراب شدن سایر بسته‌ها، تجهیزات پستی، دارایی اشخاص و یا حتی مأموران پستی و عامه مردم شود؛
6.    ارسال و انتقال پستی حیوانات زنده در تمام مرسولات ممنوع است بجز موارد خاصی همچون ارسال کرم ابریشم، زالو، زنبور میان مؤسسات رسمی معتبر.

پست مستقیم

درمیان انواع پستها، پست مستقیم حلقه اتصال میان تولید کننده و یا عرضه کنندگان کالا و خدمات و مصرف کنندگان یا مشتریان تولیدات خرد و خانگی و این قبیل محصولات است. این سرویس برای کسب و کارها این شرایط را مهیا می‌سازد که با مخاطبان خود بصورت مستقیم ارتباط برقرار می کند و درواقع بصورت یک رسانه تبلیغاتی عمل کرده و اطلاعاتی نظیر آدرس سازمانها، شرکتها و واحدهای تولیدی و خدماتی را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد.

پست اکسپرس 

پست اکسپرس نیز ازجمله سرویس دهی اداره پست برای ارسال مرسولات عادی و سفارشی است. به این ترتیب اداره پست بنا به درخواست فرستنده اقدام به ارسال بسته نموده در این حالت فرستنده می‌تواند انتخاب کند که پرداخت هزینه را پس از رسیدن بسته به مقصد صورت پذیرد. پرداخت در مقصد و پس از رسیدن محصول به دست مشتری می‌تواند عاملی جهت جلب اعتماد و اشتیاق برای خرید محصولات خرد و خانگی باشد.  این نوع از پست کالاها بصورت عادی و یا سفارشی با اولویت و حق تقدم بیشتر توزیع می‌شود.

پست DHL

این نوع سرویس ارسال مرسولات با مشارکت شرکت DHL ایجاد شده است. مشتریان در این قسمت می‌توانند با مراجعه به دفاتر پستی، بسته خود را به شرکت DHL واگذار کرده و این شرکت مرسولات را طی دو یا سه روز کاری بدون احتساب روزهای تعطیل، به اقصی نقاط جهان ارسال می‌کند. اگر مشتریانی از سایر کشورها برای محصولات خرد و خانگی خود دارید از این پس نگران نباشید، شرایط و امکانات جهت صادرات کالا مهیا است. این نوع ارسال تضمینی و با درصد اطمینان بالایی است. همچنین، اقلامی نظیر هدایا، نمونه کار و کالا از این طریق در اولین فرصت به دست مشتری می‌رسد.

پست پیشتاز

پست پیشتاز نوعی از پست سفارشی است که ظرف کوتاهترین زمان ممکن کالای شما را به مقصد می‌رساند. معمولاً مرسولات پستی داخلی ظرف مدت 48 ساعت و مرسولات به خارج از کشور با اولین پرواز و طی حداکثر 72 ساعت به مقصد می‌رسد.
در فروش کالاهای تولید شده در کسب و کار خرد و خانگی بخصوص دررابطه با محصولات خوراکی، بصورت پستی همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که مشتریان تمایل دارند تا در کوتاهترین زمان کالای خود را دریافت کنند. بنابراین زمان سفارش کالا تا تحویل آن نباید در مدت زمان طولانی صورت بگیرد این نکته در تولیدات خوراکی که دارای تاریخ انقضا هستند، اهمیت بیشتری دارد. 

پست E-Bazar

بازار الکترونیک یا E-Bazar نوعی از پست است که اغلب فروشگاه‌ها، تولید کنندگان و عرضه کنندگان انواع کالا و خدمات بخصوص کالاهایی که در کسب و  کارهای خرد و خانگی تهیه شده‌اند، از آن استفاده می‎کنند. فروشندگان می‌توانند از طریق آدرس http://www.ebazaar-post.ir اقدام به عرضه و فروش کالا و خدمات خود بصورت الکترونیکی نمایند. فروشندگان در سامانه راسته بازار می توانند با عقد قرارداد با اداره پست محصولات مرسوله را از درب منزل تحویل گرفته و به مقصد ارسال کند. این امر در ارسال محصولات تولید شده در کسب و کارهای خرد و خانگی بسیار مفید و یاری دهنده است.
در این میان تولید کنندگان صنایع دستی و مواد خوراکی و دارویی باید با محدودیتها و موانع موجود در زمینه پست محصولات آشنایی داشته باشند. کالاهایی که جزء ممنوعات پستی هستند مواردی ازقبیل فرش دستبافت، اشیاء عتیقه، آثار هنری اصیل و هچنین دارو و مواد غذایی غیرمجاز امکان نقل و انتقال بصورت پستی را ندارند.
مشتری همیشه می‌تواند با حضور در فروشگاه محصولات خود را خریداری کند. ارائه شرایطی که مشتری خرید غیرحضوری از محصولات شما را ترجیح دهد بسته به شرایط و تسهیلاتی که در اختیار وی قرار می‌دهید، دارد. سرعت، مطابقت محصول معرفی شده با محصول ارسال شده، کیفیت بسته بندی، حفظ کیفیت و تضمین برگشت محصول در صورت عدم رضایت ازجمله مواردی هستند که یک مشتری را از خرید راضی کرده و برای سفارشهای بعدی مشتاق می‌کند.


نیک سازه پارس
1399/01/06 | 11:28


نظرات کاربران

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!